BIP
ZZWT w Bydgoszczy
Aktualności
Święto Wojska Polskiego i 96 rocznica Bitwy Warszawskiej
12.08.2016
święto

 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego upamiętniające jedno z największych zwycięstw naszego oręża, a odniesione w Bitwie Warszawskiej 1920 r. nad Rosją Sowiecką uznanej za jedną z najbardziej przełomowych bitew w historii świata, która nie tylko zadecydowała o zachowaniu przez nasz kraj niepodległości, ale powstrzymała rozprzestrzenienie się rewolucji bolszewickiej na zachód Europy. W tym dniu czcimy pamięć tych, którzy polegli, ale też wyrażamy szacunek i wdzięczność żołnierzom za ich służbę. Życzymy żołnierzom wszystkich naszych formacji wojskowych satysfakcji z pełnionej służby i wszystkiego, co najlepsze, w życiu prywatnym.

 

  W dniu 12.08.2015r. podczas apelu z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze i pracownicy wojska Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz jednostek i instytucji wojskowych dyslokowanych w Garnizonie Bydgoszcz uczcili 96 rocznicę Bitwy Warszawskiej. płk Zbigniew Powęska, zastępca szefa IWsp SZ - Szef Sztabu podziękował wszystkim żołnierzom oraz pracownikom cywilnym za zaangażowanie i wysiłek w realizacji codziennych zadań i obowiązków. Nawiązał do szeregu niezwykle ważnych przedsięwzięć, w których w minionych miesiącach udział wzięli żołnierze Inspektoratu Wsparcia SZ oraz jednostek mu podległych. Należało do nich największe ćwiczenie sojusznicze pk. ANAKONDA-16, a także zabezpieczenie logistyczne szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Gratulacje skierował do 50 oficerów i pracowników wojska, którzy zostali wyróżnieni odznaczeniami państwowymi i resortowymi oraz mianowani na wyższe stopnie wojskowe. płk Zbigniew POWĘSKA – w imieniu Ministra Obrony Narodowej - wręczył Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju - panu Ryszardowi KOWALCZYKOWI.


 W dniu 12.08.2015 r. z okazji Święta Wojska Polskiego również w ZZWT w Bydgoszczy przeprowadzona również została uroczysta zbiórka. Po przyjęciu meldunku o gotowości do rozpoczęcia uroczystości Zastępca Komendanta ppłk Romuald THADDEY serdecznie powitał kadrę i pracowników wojska. W swoim wystąpieniu przekazał wyrazy uznania za służbę i podziękował żołnierzom i pracownikom wojska za codzienny trud, zaangażowanie w służbie i pracy oraz za profesjonalizm który można zaobserwować podczas realizacji codziennych zadań. Następnie pani Ewa ADAMOWICZ odczytała Postanowienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 22 czerwca 2016 o nadaniu odznaczeń, Decyzję Nr 1255/Kadr Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 maja 2016 r. o nadaniu medali, Rozkaz Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w sprawie Święta Wojska Polskiego i 96 rocznicy Bitwy Warszawskiej, a także Rozkaz Komendanta Zespołu Zarządzania Wsparciem Teleinformatycznym w Bydgoszczy w sprawie wyróżnienia żołnierzy i pracowników wojska z okazji Święta Wojska Polskiego. Zastępca Komendanta – w imieniu Ministra Obrony Narodowej – wręczył Srebrny Medal za długoletnią służbę - st.chor. szt. Arnoldowi ZIELIŃSKIEMU. Tradycyjnie na zakończenie uroczystości Zastępca Komendanta zaprosił wszystkich do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych